banner isbank

MALATYA SATRANCININ DESTEKÇİSİ PROF.DR. GÖKNUR AKTAY EMEKLİ OLDU

uurlamamamamamma

2015 Yılında Altın Havan Ödülünü kazanarak, İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin ününe ün katan İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eski Dekanı ve Öğretim üyesi ve Malatya İş Kadınları Derneği Başkanı PROF. DR. GÖKNUR AKTAY EMEKLİ OLDU. 
Ankara Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde görevli öğretim elemanı iken Ekim 2002’de İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde doçent olarak göreve başlayan Göknur Aktay, bugüne dek görevini başarıyla sürdürdü. Doçent olarak geldiği İnönü Üniversitesinde daha sonra profösör doktor olan Aktay, bir dönem Eczacılık Fakültesinin Dekanı olarak da görev yaptı. 
16 yıldır yaşadığı Malatya’da mesleğinin dışında da bir çok çalışmaya projeye ve çalışmaya imza atan 
Doğası gereği sosyal alanlarda sık sık görülen Aktay, Malatyalı hanımlarla tanışmasıyla birlikte onlarla birlikte Nursel Gökçe’nin kurucu başkanı olduğu MAİKAD’A ( Malatya İş Kadınları Derneği) katıldı. 2014 yılında MAİKAD’IN üçüncü dönem başkanlığına seçildi. Çalışma arkadaşlarıyla birlikte 
çok güzel işler yaptılar. Yalnızca iş kadınlarının değil, çalışan çalışmayan tüm kadınların sesi soluğu oldular. 
Eğitim, iş güvenliği, sağlık, sosyal konular, ve kadın sorunlarını ele alan çalıştaylar, paneller, toplantılar düzenlediler. Sık sık yaptıkları bu çalışmalarda katılımcı kadınları alanının uzmanlarıyla buluşturdular. 
Yaptıkları araştırmalar sonucunda veya kendilerine ulaşan ailelere maddi, manevi desteklerde bulunarak çocukların, annelerin mutluluklarına ortak oldular. 
Satranç başta olmak üzere turnuvalara katılarak onlara kupa, madalya, ve çeşitli, ödüllerle destek oldular. 
Eşi Dr. İsmail Aktay ile birlikte Malatyalıların göz bebeği oldular. Mesleğe her başlayanın bir gün olacağı bir durumu Göknur Aktay’ın da yaşamasının önüne geçilemezdi. Emekli olacağını çevresindeki eşine dostuna pek de duyurmadan emeklilik kararını veren Aktay’ın sevenleri emeklilik kararından vazgeçirme sohbetini edecek zaman dahi bulamadılar. Göknur Hanımı aniden emekli olmuş halde karşılarında buldular. MAİKAD çevresinden ve sosyal çevresinden sevenleri Aktay çifti için bir veda yemeği düzenlediler. Malatya'ya dair yaptığı güzel çalışmalar nedeniyle kendisine teşekkür ettiler. Aktay ise kendisine gösterilen ilgiden dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek, Malatya'yı çok sevdiğini, çok güzel dostluklar edindiğini ve çok güzel anılarla veda ettiğini söyledi.
Başkanı olduğu MAİKAD ( MALATYA İŞ KADINLARI DERNEĞİ ) üyeleri ve eşleri , sosyal etkinliklerde birlikte etkinlikler düzenlediği dostları tarafından düzenlenen veda yemeğinde duygu dolu anlar yaşandı. Prof. Dr. Göknur Aktay ile eşi Dr. İsmail Aktay çiçeklerle uğurlandılar.