banner isbank

Yeşilyurt Belediyespor, Süper Ligi kıl payı kaçırdı

Türkiye Satranç 1.Ligi takımlarından Malatya Yeşilyurt Belediyespor, 12 puanla tamamladığı ligde averajla kıl payı Süper Lige yükselemedi. Türkiye Satranç 1.Ligi'nde kalıcı olmayı hedefleyen Malatya Yeşilyurt Belediyespor, Konya'daki müsabakalarda başarılı bir performans ortaya koydu.

yesilyurt belediyespor_super_ligi_kil_payi_kacirdi_h20339_a4850
ürkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Satranç Birinci Ligi, 15-22 Temmuz tarihleri arasında Konya'da düzenlendi. 23 takım ve 384 sporcunun yarıştığı 2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde ilk üç sırayı elde ederek 2019 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yükselen takımlar; 1. Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği, 2. Sertel Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve 3. Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü oldu.
Liglerin bugün Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşen görkemli ödül töreni; TSF Başkanı Gülkız Tulay, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, Sultan Daban, Ali Ümit Şifaver, Ahmet Arda Kılıç, Rafet Gülmez, Zeki Demircan, Mustafa İmamoğlu, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Eğitim Kurulu Başkanı Ozan Çapan, Disiplin Kurulu Üyesi Celalettin Özcan, Kulüpler Koordinasyon ve Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyeleri, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.
Ödül töreninde konuşan TSF Başkanı Gülkız TÜlay, bir hafta boyunca iki ayrı Lig’de, iki ayrı heyecan yaşadıklarını ifade etti ve takımların bir üst lige yükselme mücadelesi ile beraber satranç ailesi ile bir arada olma mutluluğunu da yaşadıklarını belirtti.
Tülay, 2019 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne ve 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselen takımları ve masa derecesi elde eden sporcuları kutladı.
Birinci olan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği 14 puan, ikinci sıradaki Sertel Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 13 puanla Süper Lige yükseldi. Üçüncü sıradaki Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü, 12 puanla Süper Ligin yolunu tutarken, ligde 12 puan toplayan 4 takım arasında yer alan Malatya Yeşilyurt Belediyespor, averajla Süper Lige yükselemedi.