banner isbank

Satranç Haberleri

YEŞİLAY HAFTASI SATRANÇ TURNUVASI

satranyeilay


Yeşilay Haftası Tamamlandı. Yeşilay Derneğinin hedefine dikkat çekmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen turnuva 10 - 11 Mart 2018 tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç Merkezinde yapıldı. Üç kategoride oynanan yarışmada derece giren sporcular şöyle oluştu. 
KÜÇÜKLER:
1. Onur Gökşen
2. Ahmet Eglen
3. Ecrin Alkan
YILDIZLAR:
1. Battal Barış Çıplak
2. Ömer Taha Ekici
3. Yasin Ünsal
AÇIK:
1. Feyzullah Çitil
2. Giray Işıkver
3. Eymen Akbayır.

VERGİ HAFTASI SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

satranturnuvasvergiVergi Haftası Satranç Turnuvası 03 - 04 Mart 2018 tarihlerinde GHSİM Yerleşkesinde bulunan Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu Fuayesinde yapıldı.  Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından itibaren her yıl 24 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve bu yıl 29. sunu kutladığımız Vergi haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren sporcular ile velileri Vergi Dairesi Başkanlıpğına çay içmeye davet edildiler. 6.03.2018 tarihinde gerçekleşecek olan nazik davet sporcularımızla velilerimizi memnun etti.

Derceye giren sporculara ödülleri Fırat Vergi Dairesi Müdürü Barış Sönmez ile Beydağı Vergi Dairesi Müdürü Yunus Küçük tarafından verildi.

Dereceler şöyle oluştu: 
KÜÇÜKLER KATEGORİSİ: 
1. Eeren Çetinkaya
2. Eymen Yiğit Konak
3. Ahmet Berk Koutürk
YILDIZLAR KATEGORİSİ:
1. Muhammed Ali Mazooğlu
2. Mustafa Yusuf Kılıç
3. Enes Adak
AÇIK KATEGORİ:
1. Ünal Dönmez
2. Ağdar Alak,
3. Feyzullah Çitil
Derceye giren sporculara ödülleri Fırat Vergi Dairesi Müdürü Barış Sönmez ile Beydağı Vergi Dairesi Müdürü Yunus Küçük tarafından verildi.




02012521 verghaftasi1

2017-2018 OKULLAR ARASI SATRANÇ YARIŞMASI 12 - 21 ŞUBAT 2018

SAM 0784
WhatsApp Image_2018-02-19_at_14FGVADF.52.39
SAM 0768

2018 OKUL SPORLARI SATRANÇ YARIŞMALARI FİNAL SIRALAMASI

GENÇLER

KÜÇÜKLER

1

MALATYA FEN LISESI

1

ÖZEL BILGE OLIMPIYAT ORTAOKULU

2

TURGUT ÖZAL ANADOLU LISESI

2

ÖZEL İBRAHİM YÜCEL ORTAOKULU

3

HACI AHMET AKINCI ANADOLU LISESI

3

VALI GALIP DEMIREL ORTAOKULU

4

2. MALATYA FEN LISESI

4

2. TAKIM  ÖZEL ÇAMLICA ORTAOKULU

YILDIZLAR

 

1

ÖZEL FINAL ORTAOKULU

 

2

ÖZEL İBRAHİM YÜCEL ORTAOKULU

 

3

ÖZEL MALATYA BILNET ORTAOKULU

 

4

HAYRETTIN SÖNMEZAY ORTAOKULU

 

2017-2018 TÜRKİYE KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR TAKIM ŞAMPİYONASI il yarışması

2017 – 2018 TSF Etkinlik Takviminde yer alan Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası'nda önemli değişiklikler yapılmıştır. 
 Yapılan başlıca değişiklikler altta yer almaktadır; 
  • "2017-2018 Etkinlik dönemi Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası İl ve Final Yarışmaları GSGM’ne kayıtlı spor kulüplerinin katılımıyla U-12 (07-12 Yaş), U-18 (07-18 Yaş), Kadınlar (07-18 Yaş) kategorilerinde yapılacaktır.
  • Şampiyona İl Yarışmaları ve Türkiye Finali olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır. 
  • Transfer dönemi 25/12/2017 - 23/02/2018 tarihleri arasında olacaktır.
  • İl yarışmaları 23/03/2018 tarihinde başlayıp 13/05/2018 tarihinde sona erecektir.
  • Yabancı sporcu yarışamayacaktır.  
Malatya İli Küçükler-Yıldızlar Takım Turnuvası tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

İl yarışmalarına katılacak takımların, Malatya GHSİM Spor Şubesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 

KÜÇÜKLER - YILDIZLAR TAKIM İL YARIŞMALARI YÖNERGESİ TIKLAYINIZ

KÜÇÜKLER YILDIZLAR TAKIM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YÖNERGESİ TIKLAYINIZ

ATATÜRK'ÜN MALATYA'YA GELİŞİNİN 87. YILI SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

ataturkun malatyaya_gelisinin_83yildonumu_kutlama_programi_h101682

ATATÜRK'ÜN MALATYA'YA GELİŞİNİN 87. YILI  SATRANÇ TURNUVASI 10 - 11 ŞUBAT 2018 TARİHLERİNDE YAPILDI.. 

MALATYA (AA) - Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 87. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvası sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 87. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Satranç Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen Satranç Turnuvası, 2 gün sürdü.

Turnuvada, küçükler, yıldızlar ve açık kategorilerinde 64 sporcu yarıştı.

Müsabakalar sonucunda küçüklerde Eymen Akbayır birinci, Ecrin Alkan ikinci, Eymen Yiğt Konak üçüncü oldu.

Yıldızlarda Tarık Emre Toy'un birinci, Onur Baran'ın ikinci, Battal Barış Çıplak'ın üçüncü tamamladığı turnuvada, açık kategoride ise Mustafa Gül birinci, Ağdar Alak ikinci Efe Şahin üçüncü oldu.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara başarı belgesi ve madalyaları, hakem heyeti ve misafirler tarafından verildi.